Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gminny etap konkursu recytatorskiego „Pegazik” w Bieniowicach, znamy wyniki

Piotr Krzyżanowski
Piotr Krzyżanowski
W Wiejskim Ośrodku Kultury w Bieniowicach młodzi mieszkańcy z gminy Kunice poruszyli wyobraźnię i emocje widzów gminnego etapu konkursu recytatorskiego „Pegazik”. Wieloletnia tradycja popularyzowania poezji w bieniowickim ośrodku kultury corocznie zaskakuje odkryciami nowych tekstów i nowych interpretacji.
emisja bez ograniczeń wiekowych

W konkursie, który jest przepustką do etapu powiatowego, wzięło udział 16 recytatorów: 13 osób w kategorii wiekowej dzieci młodszych oraz 3 osoby w kategorii wiekowej dzieci starszych. Recytację oceniało jury w składzie: Beata Dzierżyk, Kamila Czuszke i Agnieszka Kurbiel-Ignarska. Udział w „Pegaziku” zawsze wywołuje emocje zarówno wśród uczestników, jak i widzów. Za swoje pociechy zaciskają kciuki rodzice i dziadkowie, swoim uczniom towarzyszą w stresie przed występem nauczyciele i instruktorki z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kunicach. I chociaż wszyscy czekają na ogłoszenie wyników, to tak naprawdę każdy uczestnik jest zwycięzcą, bo pokonał już stres przed występem, swoje słabości i przede wszystkim uruchomił wyobraźnię każdego widza.

W kategorii dzieci młodszych (klasy IV-VI) najwyżej oceniono recytację Antoniny Krysy – uczennicy klasy IV. Jej interpretacja wiersza Joanny Papuzińskiej pt. „Spór” podobała się najbardziej. Drugą lokatę zajęła Kalina Koza, również uczennica Szkoły Podstawowej w Spalonej. Opiekunką artystyczną obu dziewczynek jest pani Joanna Krzysztofek. Ta mocna ekipa będzie reprezentować gminę Kunice w etapie powiatowym. Trzecie miejsce zajęła Martyna Nazerewicz, która pod opieką pani Bogumiły Sobańskiej przygotowała wiersz Jana Brzechwy „Dwie Gaduły”

Jury w grupie młodszej przyznało 3 wyróżnienia. Otrzymali je:

Robert Stachniewicz z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Bieniowicach,

Emilia Światkowska ze Szkoły Podstawowej w Bieniowicach,

Nadia Kosiubowska ze Szkoły Podstawowej w Spalonej,

W kategorii dzieci starszych (dzieci z klasy VII iVIII) laureatką konkursu została Wiktoria Otfinowska ze Szkoły Podstawowej w Bieniowicach. Jej opiekunką artystyczną jest Elżbieta Kaźmierowska, która wraz z uczennicą przygotowała do recytacji wiersz pt. ”Kot w pustym mieszkaniu” Wisławy Szymborskiej oraz fragment prozy „Upoważnienie do szczęścia” Katarzyny Grocholi. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Ślipko ze Szkoły Podstawowej w Rosochatej pod opieką Anny Romaniec. Wiktorię i Zuzannę czekają teraz zmagania powiatowe. Miejsce trzecie przypadło Nadii Sawickiej ze Szkoły Podstawowej w Bieniowicach.

Laureaci zostali uhonorowani nagrodami, które wręczyli: wicestarosta Powiatu Legnickiego Janina Mazur, wójt Gminy Kunice Józef Pieróg, Przewodniczący Rady Gminy Kunice Krzysztof Błądziński oraz sołtys wsi Bieniowice Małgorzata Ceglarska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto