Cudu nie było. Miedź wygrała, ale żegna się z Lotto Ekstraklasą

RedakcjaZaktualizowano
Wojciech Matusik
Legniczanie mieli momenty naprawdę świetnej gry. Podopieczni Dominika Nowaka wygrali 5:4 z Wisłą Kraków, ale ostatecznie spadają z Ekstraklasy. Wszystko przez remis Wisły Płock z Zagłębiem Sosnowiec.

Po Miedzi od pierwszych minut było widać, że chce wygrać - piłkarze Dominika Nowaka napierali na wiślaków bez chwili wytchnienia. Efekt? Rzut karny w 25. minucie. Do piłki podchodzi Forsell i... strzał broni Lis. Siedem minut później gospodarze wyszli na prowadzenie. Kolar huknął z ok. 30 metrów i Dżanajew był bez szans.

Miedzianka odpowiedziała w 36. minucie. Rzut karny wywalczył Forsell, a bramkę zdobył Roman. Do przerwy utrzymał się remis 1:1.

Po zmianie stron Wisła znów wyszła na prowadzenie. Saviciević uderzył, a piłka po rykoszecie poszybowała do bramki Dżanajewa. Podrażniona Miedź rzuciła się do ataku. Skutecznie.

Strzelali kolejno Camara, Roman i znów Camara. Zdezorientowana Wisła nie do końca chyba wiedziała co się dzieje. Przy takim prowadzeniu Miedź nieco się cofnęła, co skrzętnie wykorzystali gospodarze. Paweł Brożek wykorzystał rzut karny i zrobiło się 4:3 dla Miedzi.

W 94. Artur Pikk zgrał piłkę ręką w polu karnym i Wisła miała kolejny rzut karny, który zamieniła na bramkę. Miedź jeszcze odpowiedziała. W 100 minucie bramkę zdobył Zieliński i było 5:4 dla Miedzi.

Swoje spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec zremisowała Wisła Płock, co oznacza, że Miedź żegna się po roku z Lotto Ekstraklasą.

polecane: FLESZ: EURO 2020 - Polacy z rekordową premią za awans