Chrobry pomaga Miedzi gonić lidera rozgrywek

Paweł Witkowski
Piotr Krzyżanowski
Tak udanej kolejki w tym sezonie nasi II-ligowcy jeszcze nie zaliczyli.

W 10 serii gier grupy zachodniej wygrały wszystkie dolnośląskie ekipy. Najciekawiej było w Toruniu, gdzie Chrobry w ostatnich minutach wypunktował lidera 3:1.

Wygrana Ireneusza Mamrota najbardziej ucieszyła drużynę Bogusława Baniaka. Jego Miedź wygrała w Wągrowcu 2:0 i do Elany traci już tylko punkt, a przed nią jeszcze (28 września, Legnica) zaległy mecz 6. kolejki z Czarnymi). Zwyciężył też Górnik Wałbrzych. W Kluczborku zespół Roberta Bubnowicza ograł spadkowicza z I ligi - MKS.

W Wągrowcu wynik otworzył junior Kamil Zieliński. Dla 19-letniego pomocnika to już drugi gol w sezonie. Na 2:0 podwyższył Mariusz Mowlik, który z Nielbą dopiero po raz drugi w lidze wyszedł w podstawowym składzie Miedzianki. W 52 minucie meczu 30-letni stoper wygrał pojedynek główkowy przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W ataku znów zagrał Zbigniew Zakrzewski, a na środek obrony wrócił Adrian Woźniczka, który z Zagłębiem pauzował za nadmiar żółtych kartek. W przyszłym
tygodniu również powinni wystąpić. W Legnicy Miedź podejmie 14. w lidze Bałtyk.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?