Chrobry Głogów - Miedź Legnica 2:1

Piotr Krzyżanowski
Chrobry Głogów - Miedź Legnica 2:1. Piątkowe derby pomiędzy Miedzią a Chrobrym, od których obie drużyny rozpoczęły zmagania w rundzie wiosennej I ligi, były już 48 takim meczem w historii! Bilans dotychczasowych spotkań przemawia na korzyść Miedzi, ale jesienią w Legnicy górą byli goście. W piątek głogowianie potwierdzili, że są lepsi i wygrali 2:1.

Historia ligowych pojedynków Miedzi z Chrobrym sięga 1975 roku. Od tego czasu obie drużyny mierzyły się ze sobą w meczach o punkty aż 47 razy! Legniczanie wygrali 18 razy, także 18 razy padł remis, a rywal z Głogowa był górą 11 razy. Głogowianie polepszyli swoje statystyki i ograli przed własną publicznością Miedź.

Nic nie wskazywało na porażkę Miedzi. Legniczanie zaczęli świetnie i w 5. minucie już prowadzili a bramkę zdobył Tadas Labukas. Z każdą kolejna minutą Chrobry grał coraz lepiej.

W 26. minucie było już 1:1. Po błyskawicznej kontrze bramkę zdobył Maciej Górski. Wynik na 2:1 dla głogowian w 65 minucie ustalił Kevin Lafrance, którego Miedź pozbyła się na początku roku.