Bolesna porażka Miedzi Legnica w Gdyni. Przegraliśmy 0:4 [ZDJĘCIA]

Miedź Legnica w piątek mierzyła się w Gdyni z tamtejszą Arką. Niestety piłkarze z północy okazali się wyjątkowo niegościnni. Podopieczni Jarosława Skrobacza zagrali źle i przegrali 0:4.

Miedź Legnica przegrała w Gdyni z Arką

Pierwszą gorzką pigułkę kibice Miedzi musieli przełknąć zaraz po rozpoczęciu spotkania. W 3 minucie Mateusz Młyński minął na prawej stronie Marcina Pietrowskiego i dograł do środka, gdzie znajdował się Maciej Jankowski. Napastnik Arki z bliska wpakował piłkę do bramki.

Chwilę później Miedź mogła wyrównać, ale uderzenie Drzazgi wybronił golkiper gospodarzy.

W 30 minucie Paweł Zieliński dośrodkował z prawej strony do Kamila Zapolnika. Napastnik uderzył głową, ale udaną paradą popisał się znów Daniel Kajzer. Na przerwę piłkarze schodzili przy prowadzeniu Arki 1:0.

Po zmianie stron legniczanie zdawali się wyjątkowo nieskoncentrowani. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Mateusz Żebrowski wykorzystał nieudane zagranie głową Marcina Biernata, dopadł do piłki i wpakował ją do siatki. W 53 minucie było już 3:0. Żebrowski znakomicie dograł z prawej strony do Juliusza Letniowskiego, a ten z kilku metrów nie dał szans Heweltowi.

W 64 minucie Damian Tront uderzył z dystansu, ale Kajzer był na posterunku. Chwilę później legniczanie stracili kolejną bramkę. Żebrowski strzałem głową na gola zamienił dośrodkowanie z lewej strony.

Arka Gdynia - Miedź Legnica 4:0 (1:0)

Bramki: Maciej Jankowski (3’), Mateusz Żebrowski (46’, 65’), Juliusz Letniowski (53’)

Żółte kartki: Jan Woś (27’), Szymon Matuszek (42’)

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok)

Asystenci: Łukasz Sikora, Piotr Podbielski

Widzów: 3 433

Arka: 22. Daniel Kajzer – 15. Arkadiusz Kasperkiewicz (79’ 28. Damian Ślesicki), 99. Bartosz Kwiecień, 26. Adam Danch, 46. Jakub Wawszczyk, 16. Adam Deja (77’ 9. Artur Siemaszko), 25. Szymon Drewniak, 77. Mateusz Żebrowski (77’ 11. Kamil Mazek), 10. Juliusz Letniowski, 20. Mateusz Młyński (79’ 40. Patryk Sobczyński), 7. Maciej Jankowski (66’ Rafał Wolsztyński)

Rezerwowi: Kacper Krzepisz, Michał Marcjanik, Łukasz Soszyński, Mikołaj Łabojko

Miedź: 1. Mateusz Hewelt - 2. Marcin Pietrowski (88’ 7. Marcin Garuch), 5. Marcin Biernat, 6. Szymon Matuszek (69’ 13. Adrian Purzycki), 9. Krzysztof Drzazga (69’ 14. Bartosz Bartkowiak), 18. Kamil Zapolnik, 19. Paweł Tupaj (46’ 70. Maciej Śliwa), 20. Damian Tront, 22. Joan Roman (60’ 10. Jakub Łukowski), 23. Paweł Zieliński, 26. Bożo Musa

Rezerowowi: 31. Jędrzej Grobelny, 8. Krzysztof Danielewicz, 21. David Panka, 25. Nemanja Mijusković