ASSZ Miedź Legnica - kolejne sukcesy

ASSZ Miedź Legnica - kolejne sukcesy ASSZ Miedź Legnica
ASSZ Miedź Legnica - kolejne sukcesy. Doskonale w Mistrzostwach Dolnego Ślaska Juniorów w szachach szybkich wypadła reprezentacja ASSZ Miedź Legnica powracając z aż pięcioma medalami.

W dwudniowych zmaganiach w Żarowie wystąpiło łącznie 140 znakomitych szachistów. Wśród nich była 13-osobowa ekipa reprezentująca barwy legnickiego klubu.

W grupie dziewcząt do lat 14 kolejne złoto w swojej karierze zdobyła fantastycznie spisująca się Anna Karykowska.

Wśród 12-latek na drugim stopniu podium uplasowała się Elena Lascar,która zdobyła 7 pkt z 9 partii.Kolejne srebro dla Miedzi wywalczyła Weronika Szachniewicz w grupie dziewczynek do lat 10.
Następne dwa medale wywalczyli juniorzy. Michał Fiedorek zajął 2 miejsce wśród 10-latków a Wiktor Lewandowski powrócił do Legnicy z brązowym medalem wywalczonym w grupie do lat 12.

Pozostali reprezentacji Miedzi również plasowali się w czołówce, a na szczególne wyróżnienie zasługuje występ debiutantki 7-letniej Kamili Fiedorek, która w grupie dziewcząt do lat 8 zajęła naprawdę znakomite, 5. miejsce w 15 osobowej stawce i zdobyła IV kategorię szachową.

Równie ważne, jak kolejne medale są doświadczenia zdobywane przez tych zdolnych zawodników i zawodniczki z Legnicy.