"Szymek" sprezentował punkty Lechowi

Paweł Jantura
Fatalne zakończenie jesieni w Legnicy Na pożegnanie ze swoimi kibicami Miedzianka przegrał z Lechem Zielona Góra 2:3. Przynajmniej dwie z trzech straconych bramek zawalił legnicki golkiper, Sebastian Szymański.

Fatalne zakończenie jesieni w Legnicy

Na pożegnanie ze swoimi kibicami Miedzianka przegrał z Lechem Zielona Góra 2:3. Przynajmniej dwie z trzech straconych bramek zawalił legnicki golkiper, Sebastian Szymański. Po meczu z tego powodu prawie się popłakał.

- O naszej przegranej zadecydowały dwa kardynalne błędy bramkarza. Gorsi od rywala nie byliśmy. Tym bardziej jest mi przykro - powiedział trener Miedzi, Józef Klepak.
Szymański jeszcze najmniej do powiedzenia miał przy pierwszej bramce dla Lecha. Obrońcy zapomnieli pokryć w polu karnym Sawickiego i goście objęli prowadzenie. W 45 min. było już 2:0 dla Lecha. Zielonogórzanie wyprowadzili groźną kontrę. Przeciął ją faulem Dymkowski. Po rzucie wolnym lecącą piłkę na piątym metrze strącił do bramki Sawicki. Szymański powinien ją złapać, ale spóźnił się z interwencją.
W drugiej połowie podopieczni trenera Klepaka nie mieli już nic do stracenia. Przez 45 minut gra toczyła się głównie na połowie gości. Lech wyprowadzał za to bardzo szybkie i groźne kontry. W 56 min. pod bramką Kitowicza legniczanie urządzili prawdziwy kocioł. W ciągu minuty gospodarze strzelali trzykrotnie. Dopiero za czwartym razem Łacina znalazł drogę do siatki. Nadzieje na choćby punkt rozwiał... Szymański. W 58 min. tak wyprowadził piłkę, że podał ją wprost pod nogi rywala. W efekcie Cierniak strzelił do pustej bramki.
W 72 min. Węgłowski dokładnie wrzucił piłkę z prawej strony w pole karne. Wprowadzony na boisko pięć minut wcześniej Strożek huknął nie do obrony i było 2:3. Remis mógł jeszcze uratować Robak. Na minutę przed końcem w idealnej sytuacji strzelił nad poprzeczką bramki Kitowicza.

MIEDŹ LEGNICA - LECH ZIELONA GÓRA 2:3 (0:2)

Bramki: dla Miedzi - Łacina (56), Strożek (72); dla Lecha - Sawicki dwie (11 i 45), Cierniak (56).
Żółte kartki: Dymkowski, Murat, Robak, Monasterski (Miedź); Kitowicz, Jutrzenka, Wojciechowski (Lech).