7-letni szachista z Legnicy Maksymilian Janeczek zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski

Klaudia Korfanty
7-letni legniczanin, zawodnik Klubu Szachowego Miedź Legnica Maksymilian Janeczek zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski dzieci do lat 7.

Kolejny sukces zanotował młody szachista Klubu Szachowego Miedź Legnica Maksymilian Janeczek. Tym razem powrócił z brązowym medalem Mistrzostw Polski dzieci do lat 7.

W zawodach rozegranych w Poroninie wystartowało 37 zawodników, którzy zmagali się na dystansie 9 rund. Maks do samego końca walczył o tytuł mistrzowski, ale ostatecznie z dorobkiem 7 pkt. zasłużenie wywalczył miejsce na podium. Ten ogromny sukces jest z pewnością kolejnym dowodem na talent 7-letniego szachisty Miedzi. Gratulujemy!

Gazeta Lubuska. Winiarze liczą straty po przymrozkach.