MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

11 najmniejszych wsi powiatu legnickiego, Tu mieszka mniej niż 100 osób! Wszyscy pewnie znają się jak rodzina

Anna Ickiewicz
Anna Ickiewicz
Według Narodowego Spisu Powszechnego z 2021 roku te wioski są najmniejsze w naszym powiecie. Żadna z nich nie przekroczyła liczby 100 mieszkańców. Są tak blisko. Odwiedziliście kiedyś choć jedną z nic? Może jesteście mieszkańcami? Ciche i spokojne miejsca niedaleko Legnicy. Pawłowice Małe Już są całkiem wyludnione. Kliknij w następne zdjęcia, aby dowiedzieć się, które wsie liczą mniej niż 100 mieszkańców --->>>
Według Narodowego Spisu Powszechnego z 2021 roku te wioski są najmniejsze w naszym powiecie. Żadna z nich nie przekroczyła liczby 100 mieszkańców. Są tak blisko. Odwiedziliście kiedyś choć jedną z nic? Może jesteście mieszkańcami? Ciche i spokojne miejsca niedaleko Legnicy. Pawłowice Małe Już są całkiem wyludnione. Kliknij w następne zdjęcia, aby dowiedzieć się, które wsie liczą mniej niż 100 mieszkańców --->>>Anna Ickiewicz
Według Narodowego Spisu Powszechnego z 2021 roku te wioski są najmniejsze w naszym powiecie. Zadna z nich nie przekroczyła liczby 100 mieszkańców. Są tak blisko. Odwiedziliście kiedyś choć jedną z nic? Może jesteście mieszkańcami? Ciche i spokojne miejsca niedaleko Legnicy.

Czym jest wieś?

Z encyklopedii PWN dowiadujemy się, że wieś to „określenie zasiedlonego odcinka terenu, stanowiącego historycznie ukształtowaną jednostkę osadniczą".

W naszym zestawieniu pokazujemy wioski z powiatu legnickiego, które według Narodowego Spisu Powszechnego 2021 liczą mniej niż 100 mieszkańców.

O najmniejszej, już wyludnionej całkowicie wiosce pisaliśmy tu:

O najmniejszych gminach w naszym województwie przeczytacie tu:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja radzi jak zaplanować podróż

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na legnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto