Polecamy

9. Restauracje i hotele
[3/13]

9. Restauracje i hotele

Wzrost zatrudnienia: 5%

Plany związane z zatrudnieniem snują również pracodawcy działający w gastronomii. Nowych miejsc pracy może przybyć w hotelach i restauracjach, ale największy popyt na pracowników wystąpi w sezonie letnim. Eksperci ManpowerGroup spodziewają się wzrostu zatrudnienia na poziomie 5%.

Szukasz pracy? Sprawdź ogłoszenia na Gratka.pl

- Według najnowszych danych GUS za III kwartał 2018 r., najwięcej wolnych miejsc pracy jest w przetwórstwie przemysłowym (26% wszystkich wakatów), budownictwie (16%), handlu (16%), transporcie i gospodarce magazynowej oraz działalności profesjonalnej, naukowej i technicznej. To zestawienie jest dosyć płynne, ponieważ część branż jest bardzo podatna na sezonowe wahania popytu na siłę roboczą, zwłaszcza: rolnictwo, przetwórstwo oraz hotelarstwo i gastronomia, gdzie w okresie wakacyjnym potrzeba wielu pracowników tymczasowych - mówi Krzysztof Inglot, prezes zarządu Personnel Service, ekspert rynku pracy.

Styczeń, luty i marzec to najlepsze miesiące na zmianę pracy. W tym czasie najbardziej rośnie zatrudnienie. Firma ManpowerGroup przygotowała raport, w którym ujawnia 10 najbardziej perspektywicznych branż. Zobacz, gdzie będą potrzebni nowi pracownicy.

Najnowsze wiadomości

reklama