Miedź Legnica w EKSTRAKLASIE! Mamy awans!

Historia napisała się na naszych oczach. 27 maja 2018 roku, punktualnie o godzinie 14:36 Miedź Legnica przypieczętowała awans do Ekstraklasy!

To był świetny w wykonaniu legniczan mecz. Kontrolowali go od początku do końca i mimo, że byli już w pewnym momencie pewni swego, to nadal napierali na rywali. Słowem - klasa drużyny!

Miedź potrzebowała jedynie remisu, żeby cieszyć się z awansu do Ekstraklasy. Wygrała i to 5:1. Bramki zdobywali kolejno: Omar Cabrera Santana, Marquitos, Mateusz Piątkowski, Grzegorz Bartczak oraz Fabian Piasecki.

Tym samym legniczanie po raz pierwszy w historii wywalczyli awans do Ekstraklasy. Około godziny 18 piłkarze pojawią się w centrum miasta, żeby wspólnie z legniczanami świętować triumf.

Na kolejnej stronie przeczytacie przebieg meczu - minuta po minucie!

KONIEC MECZU! 27 maja 2018 roku, punktualnie o godzinie 14:36 Miedź Legnica przypieczętowała awans do Ekstraklasy!

90 min. - 5:1! Legniczanie dominują!

88 min. - to co teraz widzieliśmy, pokazuje tylko bezradność piłkarzy z Chojnic. Mikołajczak wpakował piłkę do bramki Miedzi... ręką, taki pierwszoligowy Maradona

84 min. - dośrodkowanie... uderza Bartczak i mamy 4:1 dla Miedzi! Cóż to jest za drużyna, ależ oni są głodni bramek!

84 min. - Omar Santana uderza technicznie, ale Janukiewicz paruje piłkę na róg

77 min. - znów uderza Łobodziński i piłka znów szybuje nad bramką, ale nasz kapitan jest coraz bliżej celu!

72 min - Łobodziński uderza... minimalnie nad bramką!

67 min. - Łobodziński mija obrońców Chojniczanki jak tyczki, dogrywa do Piątkowskiego, a ten posyła piłkę do siatki rywali! 3:1 dla Miedzi!

65 min - Ten który dał nadzieję Chojniczance, teraz opuszcza murawę z czerwoną kartką. Boczek brutalnie potraktował Santanę

60 min. - chwila przerwy, kibice odpalili race dymne i skutecznie ograniczyli widoczność na murawie

58 min. - Gol dla gości. Świetne dośrodkowanie, a Boczek umieszcza piłkę w siatce. 2:1 dla Miedzi

50 min - rzut wolny dla gości, ale Sapela broni tak uderzenie bezpośrednie, jak i dobitkę!

46 min - zaczynamy drugą połowę!

KONIEC 1. POŁOWY! Miedź Legnica prowadzi 2:0! Wracamy za kwadrans!

45 min - Kolejna próba legniczan, ale zabrakło nieco szczęścia. Sędzia dolicza 1 minutę do pierwszej połowy.

Wprawdzie prze dnami jeszcze cała połowa, ale kibice już zaczęli świętować. Skandują imię Andrzeja Dadełło, właściciela klubu i Dominika Nowaka, trenera!

42 min - uderza Zawistowski, ale nieskutecznie

39 min - Piotrowski mija dwóch piłkarzy Miedzi, uderza... nad bramką

38 min. - Łobodziński napiera, ale za głęboka wrzutka.

35 min. - Świetna piłka do Drozdowicza, ale ten niemal urwał sobie nogę, a w futbolówkę nie trafiła. Nadal 2:0 dla Miedzi

33 min - Zawistowski obejrzał żółtą kartkę za faul w środku boiska na Marquitosie

30 min. - błąd gości we własnym polu karnym, do piłki dopada Osyra, ale Janukiewicz wyciąga się jak struna i broni!

26 min - Marquitos podchodzi do piłki i ze stoicki spokojem posyła ją przy prawym słupku brami! 2:0 dla Miedzi!

25 min - Łobodziński przed szansą na kolejną bramkę, ale jest faulowany w polu karnym rywali! RZUT KARNY!

22 min. - Cóż tu się stało! Goście wpakowali piłkę do siatki Miedzi... na szczęście sędzia zauważył spalonego!

21 min, - Miedź nieprzerwanie kontroluje to co dzieje się na murawie

17 min - Legniczanie raz jeszcze groźnie pod bramką rywali, ale tym razem Chojniczanka wychodzi obronną ręką

14 min. - Omar Santana huknął z 25 metrów w samo okienko! Jest 1:0 dla Miedzi!

10 min. - Łobodziński przerzuca piłkę do Piątkowskiego, zabrakło centymetrów, żeby ten opanował futbolówkę

MAMY JUŻ PIERWSZE ZDJĘCIA Z TRYBUN! OTO ONE!

9 min - uderza Forsell, ale Janukiewicz łapie futbolówkę

5 min - Kolejny rożny dla Miedzi... piłka trafia do Piątkowskiego, ale rywale skutecznie wypchnęli go z piłką poza końcową linię

4 min - Legniczanie nie czekają na rywali, grają wysokim pressingiem

2 min. - Forsell do Łobodzińskiego, a ten wywalczył rzut rożny! Chojniczanka jednak oddala niebezpieczeństwo po dośrodkowaniu.

Legniczanie tradycyjnie na niebiesko, z kolei piłkarze Chojniczanki w żółto-czerwonych trykotach! Zaraz zaczynamy!

Piłkarze pojawili się na murawie! Stadion szaleje. Takiej atmosfery w Legnicy jeszcze nie było. Zawodników Miedzi przywitały gromkie brawa!

Niebawem pierwsze zdjęcia z trybun!

Jeżeli Miedź dziś wygra lub zremisuje miasto zapewne szybko nie uśnie, a feta nie skończy się na stadionie. Po godzinie 16 kibice już zapowiedzieli fetę w centrum.

Przy wejściach na stadion tworzą się coraz większe kolejki, a trybuny zaczynają się wypełniać coraz szczelniej. Dziś na stadionie nie będzie nawet jednego wolnego miejsca!

Składy obu drużyn:
Miedź: Sapela - Zieliński, Osyra, Bożić, Bartczak, Purzycki, Santana, Forsell, Marquitos, Łobodziński, Piątkowski. Ławka: Smołuch, Garguła, Piasecki, Bartkowiak, Bartulović, De Amo, Mystkowski. Trener: Dominik Nowak

Chojniczanka: Janukiewicz - Zawistowski, Pietruszka, Bąk, Górski, Boczek, Fila, Paprzycki, Drozdowicz, Jończy, Piotrowski. Ławka: Wnuk - Biskup, Mikołajczak, Ryczkowski, Steblecki, Wołąkiewicz, Lisowski. Trener: Krzysztof Brede.

Do pierwszego gwizdka pozostała godzina. Trybuny powoli zaczynają się zapełniać, a słońce nie da dziś wytchnąć tak piłkarzom, jak i kibicom. To będzie gorące popołudnie!

Miedź w m minionym tygodniu miała trochę problemów zdrowotnych, ale na szczęście przed meczem z Chojniczanką sytuacja kadrowa znacznie się poprawiła. – Pole manewru znów mamy duże. Po kontuzji wrócił do treningów Frank Adu Kwame, a Jonathan de Amo Perez i Fabian Piasecki też już trenują na sto procent. Ciężko pracujemy i zachowujemy spokój, bo zespół jest w dobrej formie i świadomy swoich umiejętności. Od początku sezonu ta drużyna dobrze się czuje w grze ofensywnej i tak chcemy grać – o zwycięstwo! – mówi szkoleniowiec Miedzi.

Legniczanie nie spodziewają się jednak łatwego meczu i jak podkreślają, rywal też ma swoje atuty. Chojniczanka w tabeli zajmuje 3. miejsce z dorobkiem 53 punktów i – podobnie jak Miedź – walczy o awans do Ekstraklasy. Zespół z Chojnic po rundzie jesiennej był liderem tabeli, ale wiosną gra „w kratkę”. W ostatniej kolejce podopieczni Krzysztofa Brede pokonali, co prawda, Chrobrego 3:0, ale chwilę wcześniej przydarzały im się wpadki, za jakie na pewno można uznać porażki 0:3 w Łęcznej czy 2:3 w Siedlcach. Jesienią w Chojnicach Miedź zremisowała 0:0. Jak będzie teraz? Przekonany się w niedzielę – transmisja w Polsacie Sport. Jedno jest pewne – Miedź będzie miała za sobą wspaniałą, blisko 6-tysięczną publiczność!