Miedź Legnica - Chrobry Głogów - podział punktów

Mateusz Różański
Miedź Legnica prowadziła z rywalem zza miedzy, ale ostatecznie obie ekipy musiały zadowolić się jednym punktem.

Mecz na pewno mógł się podobać. Nie brakowało akcji, emocji i walki. Ostatecznie Miedź Legnica zremisowała z Chrobrym Głogów 1:1.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęli legniczanie, którzy raz po raz zapuszczali się w pole karne gości. Próbowali m.in. Santana i Forsell, ale za każdym razem brakowało celności.

W końcu nadeszła 17. minuta derbowego meczu. Fabian Piasecki znakomicie doszedł do prostopadłej piłki, idealnie podciął futbolówkę i przelobował bramkarza, który odprowadził piłkę wzrokiem do siatki.

Legniczanie starali się nie zwalniać tempa i raz po raz nękali defensorów Chrobrego.

Po zmianie stron nastroje kibiców gospodarzy się odmieniły. Od 51. minuty bowiem na tablicy wyników wyświetlał się rezultat 1:1. Łukasz Szczepaniak wpakował futbolówkę z najbliższej możliwej odległości.

Miedź napierała z każdą kolejną minutą, ale goście świetnie się bronili, raz po raz wypuszczając się jeszcze z kontratakami. Co więcej głogowianie kończyli mecz w dziesiątkę. W 87. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Marcel Gąsior. Legniczanie próbowali jeszcze przechylić szalę na swoją korzyść, ale zabrakło szczęścia. Miedź po dobrym meczu zremisowała z Chrobrym Głogów.