Legniczanin Maciej Żuk wywalczył dwa medale na Mistrzostwach Europy w taekwon-do!

Klaudia Korfanty
Legnicki Klub Taekwon-do
Zawodnik Legnickiego Klubu Taekwon-do Maciej Żuk zdobył dwa srebrne medale w walkach drużynowych podczas XXXVI Mistrzostw Europy Seniorów Porec 2022 w Chorwacji. Gratulujemy!

W obu konkurencjach męski zespół dotarł do finału. W układach minimalnie uległ ekipie Norwegii natomiast w walkach aktualnym mistrzom świata reprezentacji Niemiec. Olbrzymi wkład w sukcesy odmłodzonej drużyny białoczerwonych miał najbardziej doświadczony w naszej ekipie Żuk, który w drodze do finału walk drużynowych wygrał wszystkie swoje pojedynki - mówi Łukasz Stawarz, trener kadry i LKT.

W Mistrzostwach Europy wystartował również Paweł Woźniak. Nasz młody zawodnik tym razem w pierwszej rundzie kategorii wagowej do 70 kg uległ reprezentantowi Irlandii.

W mistrzostwach nasza reprezentacja wygrała klasyfikację w kategorii seniorów. Natomiast w łącznej za turniej seniorów i juniorów najlepsza okazała się reprezentacja Rumunii która wyprzedziła reprezentację Norwegii oraz Polski.

W mistrzostwach wystartowało blisko 600 zawodników z 28 państw. Męską część reprezentacji Polski od wielu już lat prowadzą Marcin Wołosz (GKT Gdańsk) oraz Łukasz Stawarz, na co dzień trener Legnickiego Klubu Taekwon-do.

Kolejne mistrzostwa starego kontynentu już za rok odbędą się w rumuńskiej Kluż-Napoka. Z kolei za 5 miesięcy wszyscy najlepsi sportowcy z Europy oraz świata spotkają się w słoweńskim Koprze, aby rywalizować o medale VIII Pucharu Świata Seniorów i Juniorów.

Legniczanin Maciej Żuk wywalczył dwa medale na Mistrzostwach...