Wrocław: Znane nazwiska w drużynie Dutkiewicza

Rafał Dutkiewicz pokazał swoją drużynę, która ma go wspierać w wyborach
Renata Mauer-Różańska w radzie miejskiej zamierza zająć się sprawami sportu i rekreacji
 Fot. Janusz Wójtowicz

Już wiadomo, kto wystartuje do rady miejskiej z list Komitetu Wyborczego Wyborców Rafała Dutkiewicza. Urzędujący prezydent chce zdobyć większość mandatów dzięki popularnym nazwiskom. Radnym chce zostać m.in. Janusz Sybis - były piłkarz Śląska Wrocław, Maciej Zegan - pięściarz, wielokrotny zdobywca tytułu mistrza Polski, Wojciech Błoński - koszykarz Śląska Wrocław, Renata Mauer-Różańska - mistrzyni olimpijska w strzelectwie.

- Wrocławianie wciąż mają zbyt mały dostęp do hal sportowych i basenów. Jako radna chciałabym się zająć właśnie sportem i rekreacją - wylicza Renata Mauer-Różańska. Przyznaje, że decyzja o starcie w wyborach była dla niej trudna, bo ma 15-miesięczną córkę. - Może być ciężko, ale sobie poradzę - dodaje.

W drużynie Dutkiewicza znalazł się również Andrzej Nabzdyk, lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który w lutym 2009 r. jako jedyny przeżył katastrofę śmigłowca lecącego do karambolu na autostradzie A4. W wypadku stracił nogę. Nie tylko wrocławianie, ale cała Polska trzymała za niego kciuki, gdy wracał do zdrowia. Dzisiaj pracuje w oddziale ratunkowym szpitala wojskowego przy ul. Weigla. Dlaczego chce zostać radnym?

- Chciałbym się zająć problemami osób z ograniczoną sprawnością ruchową, a także tymi mieszkańcami miasta, którzy są zamknięci w domach - tłumaczy dr Nabzdyk.

Podporą Dutkiewicza mają być też dwaj obecni wiceprezydenci: Adam Grehl i Jarosław Obremski. - Uważam, że właśnie oni mają zdolność pozyskania głosów wyborców - tłumaczy Rafał Dutkiewicz, dodając, że dwaj pozostali wiceprezydenci: Maciej Bluj i Wojciech Adamski elektoratu nie przyciągną.

Nazwiska Obremskiego i Grehla nie są żadnym zaskoczeniem. O tym, że pojawią się na listach, mówiło się już od dawna. Niejasne na razie jest to, czy obejmą mandat radnych w następnej kadencji, czy pozostaną bliskimi współpracownikami Dutkiewicza w ratuszu.

- Nie ma jeszcze decyzji, ale na pewno stanowiska moich zastępców nie będą podlegały żadnym politycznym targom - przekonuje prezydent.

O mandat z ostatniego miejsca listy Dutkiewicza w jednym z okręgów chce walczyć Juliusz Woźny, rzecznik Ośrodka Pamięć i Przyszłość. Z drugiej pozycji wystartuje dziennikarka Katarzyna Obara-Kowalska.
Jarosław Krauze, szef klubu Dutkiewicza w radzie miejskiej, otworzy jedną z list. Przekonuje, że znane nazwiska przyciągną uwagę wyborców. - Nasze listy są bardzo mocne. Wyborcy przy urnach będą mieć problem, którego z naszych kandydatów poprzeć - twierdzi Krauze.

Oto niektórzy kandydaci na radnych z komitetu Dutkiewicza:

Okręg nr 1: Adam Grehl, Jan Chmielewski, Urszula Mrozowska, Janusz Wolniak, Ryszard Jadach.
Okręg nr 2: Bohdan Anisz-czyk, Szymon Hotała, Wanda Ziembicka-Has, Marzena Klakocar, Paweł Drążek.
Okręg nr 3: Jarosław Krauze, Jacek Rugieł, Janusz Sybis, Małgorzata Zawada, Adam Rajczyba.
Okręg nr 4: Jacek Ossow-ski, Katarzyna Obara-Kowalska, Jerzy Dul, Jan Styś, Janusz Wróbel.
Okręg nr 5: Henryk Macała, Maria Zawartko, Maciej Zegan, Jarosław Wikiera, Michał Piechel.
Okręg nr 6: Jarosław Obremski, Urszula Wanat, Andrzej Nabzdyk, Jerzy Michalak, Magdalena Sosna.
Okręg nr 7: Renata Mauer-Różańska, Krzysztof Kilarski, Beata Dobrucka, Wojciech Błoński, Grzegorz Makuch.

Wszystko o wyborach samorządowych w naszym serwisie specjlanym

Kto z list KWW Dutkiewicza ma największe szanse dostać się do rady miejskiej w listopadowych wyborach?

  • Polska Gazeta Wrocławska
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.