(© ARCHIWUM HUFCA ZHP LEGNICA)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Najwięcej dzieci spędzi w tym roku wakacje z harcerzami, którzy przygotowali dla nich ok. 600 miejsc. Do końca tego tygodnia Jacek Książek, komendant Hufca ZHP w Legnicy, chce zamknąć listę uczestników dwutygodniowego obozu w Pobierowie. Wyjazd już 1 lipca, więc dla rodziców to naprawdę ostatni dzwonek, by wysłać dzieci na wakacje nad morze.

Poza obozem w Pobierowie legnicki hufiec organizuje tego lata jeszcze dwa trzytygodniowe turnusy w swojej bazie w Zaborowcu, wśród lasów nad jeziorem Brzeźnie (od 9 do 28 lipca oraz między 28 lipca a 16 sierpnia). Na drugim turnusie gośćmi harcerzy będą skauci z Niemiec. Tu również wciąż są wolne miejsca.

- Z Zaborowca autobus będzie woził dzieci na wycieczki na basen, rejsy statkiem po Jeziorze Sławskim, festiwal piosenki - wylicza atrakcje Jacek Książek.

Koszt? Od 720 zł za dwa tygodnie w Pobierowie do 840 zł za trzytygodniowy turnus w Zaborowcu. Stosunkowo niskie ceny harcerzom udaje się utrzymać dzięki temu, że namioty rozbijają na terenie należącym do ZHP, a wszyscy wychowawcy pracują jako wolontariusze.

Z hufcem wyjedzie do Zaborowca i Pobierowa około 150 podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy.

Również miejski oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wciąż dysponuje ostatnimi wolnymi miejscami na swoich koloniach. Pierwsza grupa wyjeżdża do Różanki już w najbliższy piątek. Jeśli ktoś chce jeszcze dopisać do niej swoje dziecko, będzie się musiał pospieszyć (karty kwalifikacyjne należy złożyć najpóźniej pojutrze).

Dla legniczan wyjazd jest dofinansowywany przez Fundusz Ochrony Środowiska (w takim przypadku płaci się tylko 650 złotych; pełna odpłatność to 790 zł). Nieco droższe są kolonie w Darłówku, Karpaczu i Kołobrzegu (1000 zł pełna stawka, 860 zł z bonifikatą dla dzieci z Legnicy). W przypadku Darłówka wyczerpał się limit miejsc. Wyjazd do Kołobrzegu albo do Karpacza wciąż jest dostępny.

Dzięki 300 tysiącom złotych z Fundacji Polska Miedź Caritas Diecezji Legnickiej może w tym roku zabrać nad Bałtyk 450 dzieci z najuboższych rodzin. Zgłoszenia należy kierować przez swoje parafie. Caritas wykupił dla nich pięć dwutygodniowych turnusów w należącym do Interferii ośrodku wczasowym Cechsztyn w Ustroniu Morskim.

- Cieszymy się, że już kolejny rok współpracujemy z legnickim Caritasem i możemy wspierać tę instytucję w organizowaniu pobytu dla osób, które być może w innych okolicznościach nie mogłyby sobie pozwolić na taki wyjazd - mówi prezes Interferii Adam Milanowski.

Pierwsza grupa kolonistów dotrze do Ustronia Morskiego w piątek.

Zobacz też: Plaga fałszywych alarmów w Legnicy

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!