Do pisania w "Schola Nostra" zgłosiło się dziewięciu chętnych Do pisania w "Schola Nostra" zgłosiło się dziewięciu chętnych

Do pisania w "Schola Nostra" zgłosiło się dziewięciu chętnych (© Piotr Krzyżanowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Chętnych do pisania do gazetki w legnickim Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych nie brakuje. "Schola Nostra" daje przede wszystkim możliwość pisania o własnym hobby

I tak największy dział to kącik muzyczny i najbardziej różnorodny. Obok Dawida Dygasa - fana gitarzysty Slasha i muzyki rockowej - pisze też Rafał Tabaka, miłośnik muzyki klubowej czy zwolennik elektronicznych brzmień Paweł Ostrowski. W budowie instrumentów i technikach grania na nich ekspertem w gazetce jest Jakub Kowalczyk, jednocześnie uczeń szkoły muzycznej. Uczy się gry na gitarze klasycznej i swymi umiejętnościami dzieli się w artykułach, a dodatkowo zapowiada też koncerty muzyki klasycznej.

Kolejny dział jest dla miłośników filmu ambitnego. Piotr Brylowski i Szymon Opała nie przegapią żadnego filmu w kinie Piast w ramach festiwalu "Era Nowe Horyzonty". Potem każdy z nich oceniają.

O bieżących wydarzeniach w szkole pisze Wojtek Fice. Niedawno relacjonował Dni Otwarte Szkoły, a wkrótce w szkolnej gablotce uczniowie Energetyka będą mogli przeczytać zapowiedź spektaklu "Antygona", w której Wojtek gra rolę Kreona.

Z relacjami sportowymi bez problemu radzi sobie Grzegorz Wyszogrodzki. Sam gra w szkolnych reprezentacjach w piłkę ręczną, nożną, koszykówkę i bierze udział w zawodach lekkoatletycznych.

Nowym działem w gazetce jest religioznawstwo i filozofia. Te rubryki należą do Patryka Kowalcze, którego ulubionym myślicielem jest Konfucjusz.
- Interesują mnie poglądy ludzi z innych kultur na temat otaczającego nas świata - przyznaje Patryk.

"Scholi Nostry" nie trzeba kupować. Jej strony są wywieszane w gablocie na korytarzu szkoły.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!