Trwa konkurs warszawskiego Oceanarium 3D. Uczniowie muszą przygotować prace o zwierzętach z oceanów

Artykuł sponsorowany
fot. materiały prasowe
Podwodne głębiny sprzed setek milionów lat. Przekonaj się, jak widzą je dzieci.

Miliony lat temu w oceanach żyły fascynujące gatunki ryb. Dzięki mozolnej pracy naukowców, rekonstrukcje można dziś oglądać na ekranach warszawskiego Oceanarium 3D, które znajduje się na PGE Narodowym.

– Oceanarium 3D daje zwiedzającym możliwość zapoznania się z tematyką paleozoologii, dziedziną fascynującą i ważną dla zrozumienia historii naszego gatunku i otaczającego nas świata – wyjaśnia Tomasz Szczygielski, przewodnik Oceanarium i paleobiolog. Działalność edukacyjna jest niezwykle ważna. Naukowcy mają nadzieję, że dzięki zaszczepieniu pasji u najmłodszych uda się poczynić znaczne podstępny w eksploracji głębin. W tej chwili szczegółowo zbadanych jest tylko kilka procent oceanów, które zajmują przecież ponad dwie trzecie powierzchni naszej planety. To doskonała szansa dla młodych, którzy chcieliby stać się odkrywcami.

Sympatyczny Kleos
W ramach konkursu organizowanego przez Oceanarium 3D dzieci ze szkół podstawowych i młodzież z gimnazjów przygotowują prace na temat podmorskich głębin. W marcowej odsłonie zabawy zwyciężyli uczniowie klasy 1D Szkoły Podstawowej nr 3 im. Pomnika Zwycięstwa 1920 roku w Markach. Przygotowali makietę dunkleosteusa, czyli wielkiej ryby pancernej, która pływała w oceanach prawie 400 milionów lat temu. Kleos, jak zdolni uczniowie nazwali swoje dzieło, wykonany został z kolorowych papierów i ma aż dwa metry długości. W rzeczywistości ryba, z gatunku Dunkleosteus terrelli mierzyła aż 9 metrów i ważyła dwie tony.

W drugiej kategorii najlepszy okazał się zespół z Gimnazjum nr 1 w Kamiennej Górze. Uczniowie stworzyli wiersz, który przypadł do gustu konkursowemu jury: „Widzicie tu Megalodona w pełnej krasie, dwie żerujące Protostegi, ciekawego Mozazaura, długą szyję Plezjozaura, a w tle gang wielkiego Szonizaura. Wygląda niepozornie? To tylko złudzenie! Dopiero noc w Oceanarium 3D jest pasjonująca! Pamiętacie „Noc w muzeum”? Wciśnijcie „ON”, a cały ocean ożyje!”

Obie wspomniane klasy otrzymają nagrody, będzie to wycieczka do Oceanarium 3D połączona ze zwiedzaniem stadionu PGE Narodowego. Konkurs trwa do 30 kwietnia, w tym czasie uczniowie z całej Polski mogą wysyłać swoje prace.

W ramach programu prowadzonego przez Oceanarium 3D, od jesieni zeszłego roku eksperci z placówki odwiedzają także szkoły i odkrywają przed uczniami tajniki podwodnego świata. Młodzi ludzie słuchają wówczas opowieści o prehistorycznych stworzeniach, mogą też obejrzeć ich filmową rekonstrukcję.
#wystawa

PREHISTORYCZNE OCEANARIUM 3d w Warszawie

Na Stadionie Narodowym powstała wystawa, dzięki której możemy przenieść się miliony lat wstecz. Podmorski świat jest częstym tematem dziecięcych bajek, filmów przyrodniczych czy książek. Niezbadane zakątki oceanów fascynują ludzi, niezależnie od ich wieku. W warszawskim Oceanarium 3D możemy oglądać podwodne stworzenia, które zamieszkiwały naszą planetę dziesiątki tysięcy, a często nawet miliony lat temu. Dzięki pracy badaczy udało się odtworzyć wygląd stworzeń, które żyły w oceanach. Dziś oglądamy je na monitorach i telebimach. Bilety wstępu na wystawę kosztują
od 16 do 20 zł.
Dunkleosteus, ryba sprzed milionów lat, triumfuje w konkursie Oceanarium 3D. Dzieci stworzyły fascynujące modele prehistorycznych zwierząt i wiersze na ich temat.
#Andrzej Pelan

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto