Świdnickie siatkarki znów poległy. Rywalizacja przenosi się do Opola

Bartosz Ogrodnik
Jarosław Moczulski
MKS Polonia Świdnica przegrała drugie spotkanie fazy play-off przeciwko AZS Uniwersytet Opole. Tym razem podopieczne Marka Olczyka nie wygrały nawet seta. Stawia to świdniczanki w bardzo trudnej sytuacji, gdyż rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

To nie był udany weekend dla świdnickich siatkarek walczących o awans do I ligi. W sobotę Polonia uległa zespołowi Opola 1:3 i kibice mieli nadzieję, że po niedzielnym spotkaniu stan rywalizacji będzie wynosił 1:1. Niestety, opolanki znów były górą. Po wyrównanych dwóch pierwszych setach (oba 25:23) w trzeciej partii świdniczanki nie miały wiele do powiedzenia i przegrały aż 14:25. To oznaczało porażkę 0:3 i stan rywalizacji 2:0 na korzyść akademiczek z Opola.

Kolejny mecz zostanie rozegrany w przyszły weekend właśnie w Opolu. Jeśli gospodynie go wygrają, trafią na teoretycznie słabszego rywala w kolejnej rundzie play-off, a świdniczankom pozostanie walka z mistrzem gr. D I ligi.