Sukces zawodników Obornickiego Klubu Karate Shotokan

Jakub Przybysz
Sukces zawodników Obornickiego Klubu Karate
Sukces zawodników Obornickiego Klubu Karate Archiwum
Bardzo udanie zaprezentowali się juniorzy Obornickiego Klubu Karate Shotokan na Mistrzostwach Polski Juniorów Karate olimpijskiego WKF, które odbyły się w sobotę 25 października w Legnicy.

W Mistrzostwach Polski Juniorów Karate Olimpijskiego WKF wystartowało 48 klubów. Wystawiły one najlepszych obecnie zawodników w wieku od 14 do 21 lat z całego kraju. Trzyosobowa reprezentacja Obornickiego Klubu Karate Shotokan na Mistrzostwach Polski Juniorów zdobyła dwa medale w najsilniej obsadzonych konkurencjach kata i kumite.

Olga Kaczmarek zdobyła srebrny medal w kumite juniorek młodszych do 47 kg, a Bartosz Protasewicz wywalczył brąz w kategorii młodzieżowców (U21) w konkurencji kata. W kategorii juniorek młodszych startowała także Monika Kuźniak, która po dzielnych bojach przegrała ostatecznie walkę o wejście do strefy medalowej z późniejszą zwyciężczynią konkurencji.

Obie zawodniczki Obornickiego Klubu debiutowały na zawodach tej rangi, ale już zyskały uznanie trenerów Kadry Narodowej , którzy bacznie przyglądali się ich startom i stwierdzili ,że kolejne tak udane turnieje i ciężka praca na treningach zaowocują wkrótce powołaniem do reprezentacji Polski.