Rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej. Najpopularniejsze kierunki

Trwa rekrutacja na studia na Politechnice Wrocławskiej. Absolwenci szkół średnich na składanie formularzy mają ostatnie trzy dni. Na szesnastu wydziałach we Wrocławiu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Legnicy wybierać można spośród 61 różnorodnych kierunków.
 Tomasz Hołod, Polska Press

W tym roku dla kandydatów na studia stacjonarne I stopnia przygotowano ponad 6,3 tys. miejsc, a na studia stacjonarne II stopnia 345 miejsc. Z kolei na osoby zainteresowane studiami niestacjonarnymi czeka blisko 950 miejsc (w tym ponad 600 na studia I stopnia).

Na zapisanie się kandydaci mają czas do czwartku, 5 lipca, do godz. 15.00. Wyniki zostaną ogłoszone 9 lipca. Drugi nabór rozpocznie się 14 lipca.

Największym zainteresowaniem wśród kandydatów cieszą się Architektura, Informatyka na Wydziale Informatyki i Zarządzania, Budownictwo oraz Informatyka na Wydziale Elektroniki.
- – Ciekawym wyborem może być także Mechatronika na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. Są to studia interdyscyplinarne, których program obejmuje wiedzę m.in. z zakresu mechaniki, elektroniki i informatyki. Studenci będą mieli okazję zapoznać się nie tylko z dynamicznie rozwijającymi się dziedzinami nauki i techniki, lecz także otrzymać wszechstronną wiedzę podstawową - mówi Anetta Stypułkowska, szefowa działu rekrutacji PWr.

tudiami, które w znacznym stopniu zwiększają szanse absolwentów na rynku pracy, są także te, na których zajęcia prowadzone są w języku angielskim. A jakie kierunki co roku cieszą się popularnością? Choćby mechanika i budowa maszyn - coś dla miłośników motoryzacji.

– Kierunek ten przygotowuje absolwentów do pracy inżynierskiej w zakresie projektowania i konstruowania oraz eksploatacji maszyn. Daje on solidne podstawy do podjęcia pracy w każdym sektorze przemysłu i usług, dlatego absolwentów można spotkać m.in. w zakładach przemysłu maszynowego i motoryzacyjnego, urządzeń gospodarstwa domowego, przetwórstwa tworzyw sztucznych, w bazach transportowych i w przemyśle hutniczym i stoczniowym – dodaje Anetta Stypułkowska.

Obecnie na Politechnice Wrocławskiej studiuje ok. 28 tys. studentów. W ubiegłym roku najpopularniejszym kierunkiem okazała się Informatyka w języku angielskim na Wydziale Informatyki i Zarządzenia. O jedno miejsce walczyło tam ponad dziesięciu chętnych.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.