Iga Nowak urodziła się jako pierwsza w 2010 roku w lubińskim szpitalu

Iga Nowak urodziła się jako pierwsza w 2010 roku w lubińskim szpitalu. Ujrzała świat o godz. 15.45 (© Agata Grzelińska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Krystian Zieliński jest pierwszym dzieckiem, które urodziło się w Legnicy w 2010 roku. Chłopiec przyszedł na świat o godzinie 1.10 w legnickim Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym. Waży 3,3 kg i mierzy 53 cm. Jego szczęśliwą mamą jest Kinga Zielińska z Brodowa w gminie Rudna.

Pierwszego stycznia w Legnicy urodziły się też trzy dziewczynki.
W 2008 roku na legnickiej porodówce urodziło się 1818 dzieci, w ubiegłym roku nieco mniej, bo 1759.
- Lekarze mówią, że to z powodu kryzysu - żartuje Marlena Mokrzanowska, rzeczniczka legnickiego szpitala.

W lubińskim Szpitalu im. Jana Jonstona jako pierwsza w tym roku urodziła się Iga Nowak. Dziewczynka waży 3,6 kg, mierzy 55 cm, ma śliczne ciemne włoski. Jest drugim dzieckiem Małgorzaty Nowak. Do południa 2 stycznia w lubińskim szpitalu na świat przyszły cztery dziewczynki i jeden chłopiec. Jako ostatni w 2009 roku na świat przyszedł chłopczyk o godz 13.30. W ubiegłym roku w Lubinie urodziło się 1336 maluszków, rok wcześniej 1307.
W Złotoryi maluszki nie spieszyły się na świat tak bardzo. Pierwsza w tym roku, 2 stycznia o godz. 9.15, urodziła się dziewczynka. Waży 3,7 kg. W 2009 roku w złotoryjskim szpitalu było 537 porodów.

Wszystkim maluszkom życzymy cudownego dzieciństwa. Rodzicom gratulujemy i życzymy, by ich maleństwa zdrowo się chowały. AAG

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!