Policjant z Jawora wygrał zawody strzeleckie

Policjant z Jawora wygrał zawody strzeleckie KPP Jawor
Policjant z Jawora wygrał zawody strzeleckie. Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zwyciężył w Międzynarodowych Zawodach Strzeleckich w czeskim Hradec Kralove.

St. asp. Rafał Sokołowski nie dał szans konkurentom w kategorii karabinu dowolnego. Podczas zawodów policjant ustanowił swój rekord życiowy zdobywając 592 pkt na 600 możliwych. Dzięki osiągniętym wynikom uzyskał jednocześnie klasę uprawniającą do startów w finale Mistrzostw Polski.

W rywalizacji uczestniczyło ponad 50 zawodników z różnych krajów.

St. asp. Rafał Sokołowski pasjonuje się strzelectwem sportowym od 12 lat. Jest członkiem LOK Jawor. Jaworski policjant od wielu lat odnosi liczne sukcesy w tej dyscyplinie sportu. Na jego koncie znajdują się zwycięstwa w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. W roku 2011 drużynowo zdobył tytuł Mistrza Polski w konkurencji Pistolet Wojskowy Glock 17, podczas Centralnych Zawodów Strzeleckich Klubów Żołnierzy Rezerwy LOK w Bydgoszczy. Reprezentował również Polskę w karabinie dowolnym w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Hradec Kralove w Czechach. W 2014 roku jako reprezentant policji dolnośląskiej wziął udział w XVII Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO „Snajper 2014” pozostawiając w pokonanym polu zawodników z 20 krajów z całego świata. Rafał startował także w konkurencjach dla instruktorów strzelań, gdzie nie miał sobie równych, wygrywając nawet z instruktorami takich formacji jak GROM, ABW, SPAP czy BOR. W tym roku Policjant z Jawora zdobył I klasę mistrzowską w karabinie KDW 60L uprawniającą do startów w Finale Mistrzostw Polski.