Piłka nożna: Miedź coraz bliżej fotelu lidera

Paweł Witkowski
Teraz chłopcy siedzą w szatni i zastanawiają się jak to możliwe, że nie strzelili 3-4 bramek więcej - powiedział po spotkaniu trener Bogusław Baniak. Jego Miedź Legnica wygrała przy alei Orła Białego 1:0 z Jarotą Jarocin w 7. kolejce II ligi.

Zwycięską bramkę już w 5 minucie zdobył Jakub Grzegorzewski. Kilka minut później mógł podwyższyć wynik, ale dał się uprzedzić obrońcom. - Dziś eksperymentowaliśmy, grając bez typowego napastnika. Na tej pozycji wyszedł Madejski, który jest pomocnikiem i miał się wymieniać pozycjami z Grzegorzewskim. Ten mecz pokazał jednak, że potrzebujemy i musimy grać z napastnikiem z prawdziwego zdarzenia. Narzekam na Zakiego, mojego ulubionego piłkarza, ale muszę uczciwie przyznać, że brakuje nam go w ostatnich meczach - mówił o kontuzjowanym Zbigniewie Zakrzewskim szkoleniowiec.

Zawodnik prawdopodobnie będzie już w pełni sił na następny mecz z Chojniczanką. Z byłym liderem II ligi powinien zagrać też Damian Paszliński. Drugie z rzędu zwycięstwo przed własną publicznością wywalczył Górnik PWSZ Wałbrzych. W drugiej połowie podopieczni Roberta Bubnowicza zdemolowali pogrążone w kryzysie (to już piąta kolejna porażka) Zagłębie Sosnowiec. Wynik otworzył Marcin Morawski (tradycyjnie z rzutu wolnego). Bramkę zdobył też nowy/stary zawodnik biało-niebieskich Roman Maciejak. Po rundzie wiosennej Bubnowicz zrezygnował z usług napastnika wypożyczonego z Piasta Gliwice. Jednak na koniec okienka transferowego postanowił znów go sprawdzić.

Goście kończyli spotkanie w dziesięciu. W 84 minucie drugą żółtą kartkę ujrzał Mateusz Madej. Ostatni cios ze strony Górników zadał 23-letni Adrian Moszyk, dla którego był to pierwszy gol w II lidze. Honorowe trafienie dla ekipy z Sosnowca zdobył Marcin Strojek w ostatniej akcji meczu.

Siódma seria spotkań nie była szczęśliwa dla Chrobrego. Głogowską maszynę do zdobywania punktów w pojedynkę rozmontował Patryk Tuszyński. Po jego golach MKS Kluczbork wygrał 4:0.

W innych spotkaniach II ligi o kolejną niespodziankę postarała się Bytovia Bytom. Beniaminek staje się powoli rewelacją rozgrywek. Tym razem z fotela lidera zrzucił Chojniczankę, ogrywając ją u siebie 3:2.

Miedź Legnica - Jarota Jarocin 1:0 (1:0)
Bramka: Grzegorzewski 5.
Sędziował: Mariusz Trofimiec (Kielce).
Widzów: 2500.
Miedź: Bledzewski - Zasada, Gawlik, WoźniczkaI, Hempel (68. Starosta) - Feciuch, Nowacki, Garuch, GrzegorzewskiI(82. Mowlik), Zieliński (90. Kuzimski) - Madejski (66. Orłowski).
Jarota: Brzostowski - OczkowskiI, Nawrocki (46. Cierniewski), Garbarek, Śliwa - Pawlak (72. Kamiński), Danielak, Czabański (46. TomkowiakI), Grobelny, Skowron (77. Owczarek) - Bartoszek.