Piłka nożna, II liga: Ślęza i Miedź przegrywa, Polkowice zwycięskie

Dawid Sołtys
Porażki Miedzi i Ślęzy. Górnik Polkowice wygrał na wyjeździe z Jarotą Jarocin.

Może gdyby Paweł Kowal w pierwszej połowie pojedynku z Lechią Zielona Góra wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości, wynik spotkania byłby zupełnie inny. Niestety, napastnik Ślęzy za daleko wypuścił sobie piłkę i nie zdołał nawet oddać strzału.

Po 10 minutach drugiej połowy było już 1:0 dla Lechii i okazało się, że to dopiero początek koszmaru wrocławian. Ślęza niby miała przewagę, ale to kontry gości były groźniejsze i skuteczniejsze. Ostatecznie skończyło się na 0:3 i Ślęza znalazła się na ostatnim miejscu w tabeli.

Klub z Wróblewskiego znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Jeżeli nie wygrywa się na własnym stadionie z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie, to trudno myśleć o ligowym bycie.
Punktów nie zdobyła również Miedź Legnica. - Od 60 minuty można powiedzieć, że była to istna obrona Częstochowy. Mogliśmy ten mecz wygrać, ale zabrakło skuteczności - twierdzi Janusz Kudyba, trener Miedzi.

W pierwszej połowie przewagę mieli gospodarze, którzy tę część spotkania wygrali 1:0. Po przerwie inicjatywę przejęli legniczanie i mieli kilka świetnych okazji do wyrównania, ale zawodziła skuteczność. Już w doliczonym czasie gry, po kontrze, Artur Lenartowski dobił Miedź.

Honoru dolnośląskich drużyn obronił Górnik, który zdobył trzy punkty w Jarocinie. Gola na wagę zwycięstwa w 78 min zdobył Jasiński. Bramka tym cenniejsza, że pozwoliła podopiecznym Dominika Nowaka awansować na drugie miejsce w tabeli.

Raków Częstochowa - Miedź Legnica 2:0 (1:0)
Bramki: Gajos 29, Lenartowski 90.
Miedź: Stamenkovic - Gawlik, Kucharzak, Bakrac, Żółtowski - Musiałowski, Kłak (89 Cisse), Zieliński (82 Czuryło), Ogórek (69 Łysak) - Ochota, Orłowski.

Ślęza Wrocław - Lechia Zielona Góra 0:3 (0:0)
Bramki: Duchnowski 55, Okińczyc 64, 84 z karnego
Ślęza: Paukszt - Kątny, Wójcik, Pruchnicki, Tarasiewicz, Szydziak (55 Synowiec), Jaskólski (46 Donzo), Kaczmarek, Kowal (60 Duraj), Brusiło, Balicki (57 Pałys).

Jarota Jarocin - Górnik Polkowice 0:1
Bramka: Jasiński 78
Górnik: Szymański - Jasiński, Smoliński, Pokorny, Opałacz - Piotrowski, Chyła, Salamoński, K. Wacławczyk - Grzybowski, Król.

27 kolejka
Pozostałe wyniki: Czarni Żagań - Tur Turek 1:1, GKS Tychy - Unia Janikowo 1:2, Polonia Słubice - Ruch Radzionków 0:1, Elana Toruń - Bałtyk Gdynia 2:1, Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz 0:1, Nielba Wągrowiec - Zagłębie Sosnowiec 2:0.

Następna kolejka już w środę: Ślęza - Zawisza (16), Górnik - Ruch (19), Raków - Lechia, Polonia - GKS, Elana - Czarni, Jarota -Tur, Nielba - Unia, Olimpia - Bałtyk.