Blisko 160 osób znalazło zatrudnienie w nowo otwartym zakładzie Case Tech w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Legnickim Polu. Firma zajmuje się m. in. produkcją osłonek z tworzyw sztucznych do wyrobów wędliniarskich

- W Legnicy pojawiliśmy się już trzy lata temu, ale wówczas wynajmowaliśmy halę. Rok później postanowiliśmy wybudować własny zakład na terenie LSSE. Nie mieściliśmy się już w dotychczasowych halach, a ciągły rozwój obligował nas do takich decyzji - mówi Monika Pilch, dyrektor CaseTech Polska.

Z nowej siedziby w okolicach Legnicy cieszą się także niemieccy partnerzy.

- W naszym niemieckim zakładzie stawiamy na jakość. Identycznie jest tutaj w Legnicy. Nasze produkty spełniają wszystkie najsurowsze normy. Napis "Made in Germany" kojarzy się z jakością. Śmiało mogę powiedzieć, że takie same skojarzenia można mieć, mówiąc "Made in Poland". Rynek, na którym funkcjonujemy, ma olbrzymie możliwości rozwoju, stąd decyzja o powstaniu o nowej fabryki. Wybór padł na Legnicę. Zaoferowano nam znakomite warunki, a ten region jest świetnie skomunikowany z samymi Niemcami, jak i resztą Europy - mówi Jens Roesler, dyrektor Walsroder, jednej z marek CaseTech.

Fabryka, która stanęła w towarzystwie magazynów Lidla i hali po planowanym obiekcie Lenovo, ma powierzchnię 8 tysięcy metrów kwadratowych. Zlokalizowano na nich trzy działy produkcji oraz magazyny wysokiego składowania.

W Legnicy od marca produkowane są osłonki do wędlin na bazie celulozy i włókien sztucznych. Około 95 procent produkcji jest eksportowane do 75 krajów na świecie. Zdecydowana większość wyrobów znajduje swoich odbiorców w krajach Europy Zachodniej.

Więcej na temat nowej fabryki znajdziesz w Gazecie Wrocławskiej

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mateuko34 (gość)

Nie wiem, czy to aby dobrze, bo jak poczytałem na forum pracowniczym gowork.pl/opinie_czytaj,93180 to casetech miewa czasem bardzo kiepskie opinie.