Miedź Legnica wygrała z GKS-em Katowice!

LUCYNA NENOW/POLSKA PRESS
Miedź Legnica wygrała z GKS-em Katowice! Po trzech nie najlepszych meczach legniczanom udało się w końcu zwyciężyć! Wprawdzie nie wypracowali sobie dominującej przewagi, ale okazali się piekielnie skuteczni!

Piłkarze Gieksy to wyjątkowo trudny przeciwnik, zwłaszcza, gdy gra przed własną publicznością. Nie inaczej było tym razem. To katowiczanie dominowali niemal od pierwszej minuty. Miedzianka była na szczęście świetnie zorganizowana w obronie. Pierwsza część meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron gospodarze nadal dominowali, jednak żadnej z akcji nie potrafili przekuć w trafienie do siatki Pawła Kapsa. Za to z każdą upływającą minutą legniczanie coraz odważniej poczynali sobie na połowie rywali. W końcu przyszła 79. minuta, Miedź wyprowadziła błyskawiczny kontratak, a Damian Rasak uderzył z najbliższej odległości po równoległym dośrodkowaniu z prawej strony. Było 1:0 dla Miedzi.

Gieksa rzuciła się do odrabiania strat, ale to Miedź zachowała się jak doświadczony bokser, przeczekała rywali i wyprowadziła nokautujące uderzenie. Pięć minut przed końcem meczu Vojtus ustalił wynik na 2:0.

GKS KATOWICE - MIEDŹ LEGNICA 0:2 (0:0)

GKS: Mateusz Abramowicz, Alan Czerwiński, Mateusz Kamiński, Oliver Praznovsky, Adrian Frańczak, Paweł Mandrysz (57' Kamil Jóźwiak), Igor Sapała (81' Krzysztof Wołkowicz), Tomasz Foszmańczyk, Bartłomiej Kalinkowski, Mikołaj Lebedyński (68' Andreja Prokić), Grzegorz Goncerz

Miedź: Paweł Kapsa, Grzegorz Bartczak (65' Hunter Gorskie), Tomasz Midzierski, Rumen Trifonow (91' Mladen Bartulović), Jonatan De Amo Perez, Łukasz Garguła, Marquitos, Petteri Forsell (74' Jakub Vojtus), Wojciech Łobodziński, Damian Rasak, Petteri Pennanen