Miedź Legnica - Chojniczanka Chojnice 2:2

Mateusz Różański
Miedź Legnica - Chojniczanka Chojnice NA ŻYWO
Miedź Legnica - Chojniczanka Chojnice NA ŻYWO piotr krzyżanowski
Miedź Legnica - Chojniczanka Chojnice. Legniczanie pierwszą połowę zagrali dość nonszalancko co zemściło się dwoma bramkami. W drugiej goście nie istnieli. ostatecznie punktami trzeba było się podzielić. Zobacz jaki przebieg miał ten mecz.

Koniec spotkania. Remis 2:2. Passa spotkań Miedzi bez porażki trwa, choć powinniśmy zdobyć 2 punkty więcej. Goście w II połowie nie istnieli i zamiast grać w piłkę uprawiali klasyczny antyfutbol. Szkoda, bo mecz mógł i powinien wyglądać inaczej.

91 min - Wolny dla gości, ale wcześniej trzeba poleżeć

90 min - Sędzia dolicza 4 minuty

88 min - Rożny dla Miedzi, ale nie kończy się bramką. Goście zamiast grać leżą na boisku, jeśli tak wygląda I liga w wykonaniu Chojniczanki powinni jak najszybciej wrócić klasę niżej. Tam przynajmniej grali w piłkę i to całkiem widowiskowo

85 min - Madejski uderza w swoim stylu, bramkarz paruje piłkę przed siebie, ale nie ma kto dobić! Dlaczego tam nikogo nie było!

83 min - Bartoszewicz uderza z 30 metrów. Trzeba przyznać, że fantazja go poniosła, piłka nawet nie zbliżyła się do bramki

80 min - Madejski zbiera się do strzału, przerażeni defensorzy gości skaczą przy nim jak tancerki teatru Bolszoj, ale z uderzenia nic nie wychodzi

79 min - Grzegorzewski za Szczepaniaka

78 min - Legniczanie wciąż próbują, ale coraz ciężej dostać im się w pole karne goście. Czyżby mecz miał się zakończyć remisem? Jeśli tak w Miedzi pozostanie niedosyt.

73 min - Zmiana również u gości. Mikołajczaka zastępuje go Pląskowski. Nieco ponad kwadrans do końca spotkania. Przydałaby się kolejna bramka.

65 min - Rożny dla Miedzi. Goście tym razem tak łatwo nie odpuszczą Midzierskiemu. Ziąbski opuszcza plac gry, zastępuje go Ropiejko. Ziąbski schodził jakby poruszał się w zwolnionym tempie

63 min - Goście przedłużają każde możliwe wznowienie. Widać będą zadowoleni z punktu

58 min - Uderza Zaki, ale Misztal trwa na posterunku i pewnie przyciska futbolówkę do piersi

57 min - Madejski czaruje, oddaje do Szczepaniaka, ale ten zagrywa pół tempa za późno. Ależ to mogła być bramka!

56 min - Miedź dominuje, goście zepchnięci na własne pole karne

53 min - Rożny dla Miedzi, Miedzierski wyskoczył, poleciał niczym Małysz w czasach swojej świetności i jest! Remis 2:2! Ta bramka wisiała w powietrzu!

53 min - Kolejna próba Cierpki i bez bramki

52 min - Madejski zastępuje Łuszkiewicza

51 min - Uderza Szczepaniak, ale lepszy Misztal

50 min - Cierpka chciał zamkną akcję, rzucił się do piłki niczym głodny lew na antylopę, ale brakło dosłownie centymetrów!

49 min - Dośrodkowanie na Zakiego ... brakło dosłownie kilku centymetrów

48 min - Kiks Ptaka na szczęście dla Miedzi - bez konsekwencji

46 min - Zaczyna się II połowa

Rozgrzewa się Piotr Madejski, czy pojawi się w II połowie? Zaraz się okaże.

Koniec I połowy. Miedź Legnica 1:2 Chojniczanka Chojnice

45 min - Łobodziński uderza z 16 metrów, nad bramką! Sędzia dolicza 2 minuty

41 min - Łobodziński czaruje w polu karnym gości, ale bez efektu. Goście odpalają kolejne petardy. Czyżby w Chojnicach był dziś Sylwester? Nie obędzie się zapewne bez kar finansowych.

38 min - Zakrzewski ogląda żółtą kartkę za dyskusje z arbitrem. Goście tymczasem raz po raz faulują legniczan. Powoli bardziej zaczyna to przypominać walkę MMA w oktagonie niż mecz piłkarski

35 min - Orłowski fauluje tuż przed polem karnym. Wolny dla Miedzi i żółta kartka dla Orłowskiego. Łuszkiewicz fantastycznie pakuje piłkę do siatki gości, ale ... sędzia bramki nie uznaje?! Dlaczego? Nie wiadomo!

30 min - Niesamowite! Goście zdobywają drugą bramkę! Akcja tego nie zwiastowała, ale legniczanie zlekceważyli dośrodkowanie i jeden z piłkarzy Chojniczanki skierował piłkę do bramki Miedzi! Zdobywcą bramki Karol Ziąbski

28 min - Kolejna akcja Miedzi, ale bez strzału w światło bramki

27 min - Wolny dla Miedzi. 35 metrów do bramki gości. Nic z tego

22 min - Mrozik fantastycznie przedziera się środkiem pola, uderza i jest 1:1!

20 min - Mrozik zagrywa ręką przed polem karnym. Uderzenie Miedzi, ale nad bramką

19 min - Błyskawiczna kontra Miedzi, ale uderzenie obok bramki

18 min - Świetna okazja gości, Ptak paruje uderzenie i wydawało się, że ktoś dobije, ale Wołczek ratuje Miedz!

15 min - Genialny przechwyt Łuszkiewicza, podaje do Zakrzewskiego i ... ten jest faulowany!!! Rzut karny. Do piłki podchodzi Wołczek, uderza ze stoickim spokojem i jest 1:0 dla Miedzi!

13 min - Zasada wywalczył wolny z lewej strony. Rozegrany na krótko i kończy się tylko autem na wysokości pola karnego.

11 min - Szczepaniak dośrodkowuje z rzutu wolnego, do piłki dochodzi Zakrzewski, ale uderzenie głową niecelne. Był w bardzo trudnej sytuacji

10 min - Feciuch uderza głową, ale za słabo i prosto w ręce Ptaka

7 min - Szczepaniak pędzi prawą flanką, położył jednego obrońcę, uderza ... nad bramką!

6 min - Jak na razie sporo gry w środku pola

3 min - Wołczek fauluje w środku pola, wolny dla gości

1 min - Zaczyna Miedź

Jest też grupa kibiców gości, ok. 40 osób.

Na trybunach ok. 2 tysięcy widzów.

Miedź na niebiesko, Chojniczanka w czerwono-żółtych barwach.

Lada moment zawodnicy pojawią się na murawie.

Ostatnio do Miedzi dołączył Marcin Burkhardt, ale na murawie dziś do nie zobaczymy. Ciekawe w jakiej jest formie po wojażach w Szwecji i Azerbejdżanie.

Składy obu drużyn:

Miedź: Ptak - Wołczek, Woźniczka, Midzierski, Zasada, Łobodziński, Łuszkiewicz, Bartoszewicz, , Cierpka, Szczepaniak, Zakrzewski. Rezerwa: Bledzewski - Garuch, Grzegorzewski, Kasperkiewicz, Madejski, Tanżyna, Fedyna.

Chojniczanka: Misztal - Bednarek, Jędrzejczyk, Wojdyga, Wypij, Feciuch, Mrozik, Orłowski, Ziąbski, Radler, Mikołajczak. Rezerwy: Jałocha - Laskowski, Laskowski, Pląskowski, Ropiejko, Podgórski.

Witamy państwa ze stadionu im. Orła Białego w Legnicy. Za 30 minut początek spotkania.

Czego oczekuje szkoleniowiec legniczan, Adam Fedoruk? - Chcemy podtrzymać naszą passę zwycięstw. Wygrana da nam możliwość zbliżenia się do zespołów, które uciekły nam na początku sezonu – mówi trener Miedzi Adam Fedoruk.

– Czeka nas trudne wyzwanie, bo Chojniczanka od początku sezonu spisuje się dobrze. Ale patrząc przez pryzmat naszych ostatnich wyników i formy, chcemy ten mecz wygrać. Jesteśmy dobrze przygotowani, a dodatkowo grając u siebie musimy zaryzykować, grać ofensywnie i strzelać bramki. W ten sposób spłacamy dług zaciągnięty u kibiców na początku sezonu – wyjaśnia trener Fedoruk.

Zespół z Chojnic w tabeli I ligi zajmuje obecnie 7. miejsce z 16 punktami.

W Miedzi wszyscy są gotowi do gry i nikt nie pauzuje za kartki. Na drobny uraz narzekał na początku tygodnia napastnik Zbigniew Zakrzewski, ale on również jest już w treningu i będzie do dyspozycji sztabu trenerskiego.

Punktualnie o godzinie 20 w sobotę rozpoczniemy relację na żywo z tego bardzo ważnego dla obu ekip spotkania. W przerwie meczu pojawią się także pierwsze zdjęcia z murawy.