Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna - nowy inwestor. Spółka Gates Polska zainwestuje w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej 125 mln złotych i stworzy 50 nowych miejsc pracy. Dzisiaj prezes LSSE Witold Lech Idczak wręczył pozwolenie na budowę.

Spółka Gates Polska zainwestuje w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (LSSE) ponad 125 mln złotych i stworzy 50 nowych miejsc pracy. W nowo powstałym zakładzie produkowane będą węże hydrauliczne. Korporacja Gates postanowiła tym samym rozszerzyć działalność na terenie Polski, aby mocniej zaznaczyć swoją obecność na europejskim rynku hydrauliki siłowej.

– 16 lat temu firma Gates Polska otrzymała pierwsze zezwolenie na działalność w LSSE. Od tego
momentu nieustannie się rozwija. Spółka Gates zainwestowała już w LSSE 250 mln zł. Teraz zainwestuje 125 mln zł. To dla nas zaszczyt, że możemy wręczyć kolejne zezwolenie dla tego światowego lidera w swojej branży. Rozwój firm Gates Polska na terenie LSSE pokazuje również, że stwarzamy inwestorom jak najlepsze warunki do prowadzenia działalności – mówi Witold Lech Idczak, Prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Gates Polska pierwsze zezwolenie na działalność w LSSE uzyskała w 2000 r. W 2001 r. firma rozpoczęła produkcję. Do tej pory zainwestowała w strefie niemal 275 mln zł. Obecnie zatrudnia ponad 500 wykwalifikowanych osób, które pracują przy produkcji pasów wieloklinowych, klinowych, synchronicznych i zestawów naprawczych pasków rozrządu dla klientów z branży motoryzacyjnej i przemysłowej na całym świecie. Gates jest jednym
z największych pracodawców na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Inwestycje

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!