Kobieca drużyna Miedzi znów wygrywa

Kobieca drużyna Miedzi znów wygrywa piotr krzyżanowski
Kobieca drużyna Miedzi znów wygrywa. Piłkarki Miedzi Legnica mają na swoim koncie kolejne, niezwykle cenne zwycięstwo. Tym razem legniczanki rozprawiły się na wyjeździe 3:1 z Kolektywem Radwanice.

Zwycięstwo tym cenniejsze, że odniesione po dwóch kolejnych przegranych. W grze nie pomagała również deszczowa pogoda, z którą jednak piłkarki z lwem na piersi poradziły sobie znakomicie. To drugie zwycięstwo podopiecznych trenerki Agnieszki Nowak w ich czwartym meczu w tym roku i w historii żeńskiej piłki w Legnicy.

- Deszcz padał niemiłosiernie. Sytuację na boisku można porównać z tą, znaną z Mistrzostw Świata w 1974 roku w meczu Niemcy - Polska. Piłka zatrzymywała się w kałużach a murawa była bardzo mokra. Grało się nam z tego powodu bardzo ciężko - opowiada o sytuacji pogodowej w Radwanicach trenerka Agnieszka Nowak.

Miedź Legnica od pierwszych minut pokazała, że chce wygrać, najlepiej jak najwyżej. Legniczanki praktycznie nie schodziły z połowy rywalek, a ich gra cechowała się wysokim pressingiem. Takiej postawy pozazdrościć może nie jedna drużyna złożona jedynie z panów.

Efektem takiej postawy były kolejne strzały piłkarek Miedzianki. Na bramki długo czekać nie trzeba było. Już w 10 minucie po podaniu Estery Cybulskiej do siatki trafiła Aleksandra Zając.

Osiem minut później było już 2:0. Justyna Walter po zagraniu od Agnieszki Nowak podwyższyła wynik. Trzeci gol dla legniczanek padł w 35 minucie gry. Ponownie akcje otworzyła Agnieszka Nowak a drugiego gola w tym spotkaniu zdobyła Ola Zając. Rywalki odpowiedziały jeszcze przed przerwą a mianowicie w ostatniej akcji pierwszej części.

W drugiej połowie Miedź wciąż nie zwalniała tempa i atakowała. Dwukrotnie okazji sam na sam nie wykorzystała Julita Nazarewicz, a raz w znakomitej sytuacji spudłowała Wiktoria Suszek. Zespół Kolektywu Radwanice tylko dwa razy zagroził w tej części naszej bramkarce.