19 stycznia w Legnicy rozegrano Zawodową Galę K-1 „ Bitwa pod Legnicą”. Po raz pierwszy w Polsce walka wieczoru była eliminacją do Grand Prix Rosji 2013. Podczas gali stoczono również dwie walki o Pas Międzynarodowego Mistrza Polski.

W sobotni wieczór do legnickiej hali OSiR przybyło około 1200 kibiców, aby podziwiać najlepszych fighterów z Rosji, Białorusi i Polski. Na ringu zaprezentowali się min. Mistrz Świata WAKO- Rosjanin Sergei Lipinetc, Mistrz Świata WKN - Eliasz Jankowski oraz Mistrz Europy, zwycięzca ubiegłorocznego Grand Prix Russia Open K-1 – Paweł Biszczak.

Kibice, którzy przybyli na Zawodową Galę K-1 nie mogli narzekać na brak emocji. Wyśmienitą formę zaprezentowali zawodnicy Olimpu Legnica. W trzeciej walce wieczoru Eliasz Jankowski pokonał w I rundzie przez KO zawodnika Everestu Kraków Grzegorza Mardyłę. Z wygraniem swojego pojedynku nie miał też żadnych problemów Paweł Biszczak, który już w II rundzie pokonał przez RSC Marcina Angiela ze Świebodzic.

W pierwszej walce o Pas Międzynarodowego Mistrza Polski Andrei Toft zwyciężył 3:0 Dawida Kasperskiego z Dragona Starachowice. Najwięcej emocji dostarczyła jednak walka wieczoru o Pas Międzynarodowego Mistrza Polski, która była zarazem eliminacją do Grand Prix Rosji. Pojedynek jednogłośnie na punkty wygrał Wojciech Wierzbicki z Kick Fightera Zgorzelec, który pokonał Białorusina Denisa Rayko. W marcu Wierzbicki i Biszczak pojadą do Moskwy na finał Grand Prix Russia Open K-1 2013.

Wyniki sobotnich walk:
Karol Marciniszyn ( Olimp Legnica) - Krystian Bajerski (Malinowski-Team Żagań) 3:0
Jarosław Zawodni (Wałbrzych) - Grzegorz Lenart ( Prych Team Legnica) KO 2.runda
Eliasz Jankowski (Olimp Legnica) - Grzegorz Mardyła (Everest Kraków) KO 1. runda
Paweł Biszczak( Olimp Legnica) - Marcin Angiel (Świebodzice) RSC 2.runda
Andrei Toft (Rosja) - Dawid Kasperski (Dragon Starachowice) 3:0 walka o Pas MMP
Ivan Pentka ( Rosja) - Mateusz Hiki (Legion Głogów) – walka nierozstrzygnięta ( błąd sędziego czasowego)
Sergei Lipinetc (Rosja) - Artem Voskoboynikov (Białoruś) 2:1
Wojciech Wierzbicki (Kick Fighter Zgorzelec) - Denis Rayko (Białoruś) 3:0 Walka o Pas MMP oraz eliminacja do Grand Prix Russia 2013

Autor tekstu: Jan Wierzbicki (materiały prasowe)

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!