Dni Legnicy 2014 - kto wystąpi?

Dni Legnicy 2014 - kto wystąpi? (© Piotr Krzyżanowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dni Legnicy 2014 - kto wystąpi? Legnickie Centrum Kultury rozpoczęło już przygotowania do święta miasta, którego koncertowy finał zaplanowano na koniec czerwca tego roku.

Dni Legnicy 2014 - kto wystąpi?Propozycje gwiazd? Perfect, T.Love, Kamil Bednarek. Wszystkie wyłoniono w drodze przetargów, choć te mogły wyglądać nieco komicznie. Dlaczego? Ciężko spodziewać się, żeby "Przetarg na występ artystyczny zespołu Perfect" wygrał jakikolwiek inny zespół niż wspomniany Perfect.

- Takie mamy przepisy i musimy się do nich stosować - mówi Marcin Andrzejewski, zastępca dyrektora Legnickiego Centrum Kultury.


27 czerwca na lotnisku zorganizowany zostanie dzień z muzyką taneczną. Gwiazdy, które wystąpią w tym dniu, nie są jeszcze znane, ale fani muzyki klubowej, według zapewnień organizatorów, nie powinni narzekać.
Dzień później na scenie pojawią się Kamil Bednarek oraz T.Love (pod warunkiem dopięcia wszystkich formalności). Z kolei 29 czerwca utrzymany zostanie w klimacie lat osiemdziesiątych, a pierwsze skrzypce zagra właśnie zespół Perfect.

Zobacz też: Norweski Mechanizm Finansowy - kto skorzysta?

Koncerty będą darmowe. To jednak nie koniec atrakcji. Legnickie Centrum Kultury przygotowało szereg imprez towarzyszących, które wprowadzą nas w święto miasta. Będą wystawy w miejskich galeriach, dzień z muzyką organową w kościele Mariackim (w tym roku organy obchodzą 100-lecie istnienia), a także tzw.
Festiwal Szkół, podczas którego zaprezentują się poszczególne placówki edukacyjne.

- Chcielibyśmy zrobić również na dużą skalę "swap party", czyli dzień z wielką wymianą ubrań, książek, płyt, gier - dodaje Marcin Andrzejewski. - Podobne inicjatywy cieszą się olbrzymią popularnością w większych miastach i na Zachodzie. Warto spróbować tego również u nas.

Nie zabraknie także tradycyjnego przeglądu kapel rockowych na dziedzińcu legnickiej Akademii Rycerskiej. Gwiazda tego wieczoru znana jeszcze nie jest, ale mając w pamięci występy m.in. Kazika czy grupy Tilt można się spodziewać naprawdę świetnych brzmień.

Dni Legnicy 2014 - kto wystąpi?

Komentarze (12)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gosc (gość)

o ktorej bedzie koncert Kamila Bednarka? Napisane jest ze o 15 rozpoczyna sie impreza a nie wystepy.