Miedź Legnica 3 - 1 Sandecja Nowy Sącz

Miedź Legnica pewnie pokonała Sandecję Nowy Sącz 3:1. Dwie bramki dla Miedzi zdobył Zbigniew Zakrzewski, jedno trafienie było dziełem Wojciecha Łobodzińskiego.

Oto jaki przebieg miał ten mecz:

KONIEC SPOTKANIA
MIEDŹ LEGNICA 3:1 SANDECJA NOWY SĄCZ

Sędzia doliczył 3 minuty

90 min - Madejski fantastycznie do Grzegorzewskiego, ale ten uderza nad bramką

89 min - Uderza Wiśniewski, obok bramki. Goście nieco za późno rzucili się do odrabiania strat

87 min - Burkhardt próbuje głową, ale lepszy Ptak

87 min - Alexandre za Zakrzewskiego

86 min - Madejski efektownym trickiem mija dwóch obrońców Sandecji, dośrodkowuje ... wybijają defensorzy gości

84 min - Szarża gości, ale wyjaśnia Bany

83 min - Hempel sam na sam z Cabajem! Uderza ... obok bramki

81 min - Zasada uderza zza pola karnego ... nad poprzeczką

78 min - Miedź dzieli i rządzi na boisku, wszyscy piłkarze z Nowego Sącza na własnej połowie

76 min - Hempel do Nowackiego, ale Cabaj broni na raty

74 min - Żółta kartka dla Świątka za brutalny faul na Woźniczce

73 min - Wolny dla gości, do bramki Ptaka 25 metrów ... Burkhardt uderza w poprzeczkę!

72 min - Zmiana w Miedzi, Łuszkiewicza zastępuje Hempel

71 min - Madejski przedzierał się w polu karnym gości, ale lepsi tym razem obrońcy Sandecji

69 min - Łuszkiewicz uderza z 16. metrów ... wysoko nad bramką, bardzo wysoko

65 min - Wolny dla Miedzi z prawej strony, do bramki około 30 metrów. 66 min - Madejski na głowę Łobodzińskiego i jest 3:1 !!!

63 min - Goście znów w ataku, ale brakuje wykończenia

62 min - Leśniak wchodzi za Petrana

60 min - Świetnie dośrodkowanie Łuszkiewicza, ale defensywa Sandecji wyjaśnia i wybija piłkę

58 min - Kowalski świetnie uderza, ale jeszcze lepiej broni Ptak

55 min - Madejski uderza z 16 metrów, prosto w Cabaja

53 min - Wolny dla Miedzi, do bramki gości około 27 metrów ... uderza Łuszkiewicz ... minimalnie obok słupka

52 min - Burkhardt zamienia karnego na bramkę!! Jest 2:1 dla Miedzi

51 min - Mróz pada po rajdzie w polu karnym Miedzi! Sędzie odgwizdał jedenastkę!

48 min - Spokojne, wręcz anemiczne pierwsze minuty tej części gry

46 min - Sandecja rozpoczyna

Jest i Sandecja, za moment II połowa. Zmiana u gości. Szeligę zastępuje Szczepański.

Piłkarze Miedzi już na boisku.

KONIEC I POŁOWY.
MIEDŹ LEGNICA 2:0 SANDECJA NOWY SĄCZ

45 min +1 - Fantastyczna akcja Miedzi, ale Grzegorzewski nie dochodzi do piłki. Obrona gości zupełnie sobie nie radzi z piłkarzami Miedzi

45 min - Kolejna kontra Sandecji, ale dośrodkowanie ląduje w rękach Ptaka. Sędzia dolicz 1 minutę

45 min - Uderza Grzegorzewski, ale broni Cabaj

44 min - Kontra gości, ale Wilczyński podaje zupełnie do nikogo

43 min - Madejski znów dośrodkowuje, Bany nie sięga piłki. Defensorzy Sandecji nie radzą sobie z kryciem piłkarzy Miedzi

42 min - Rożny dla Miedzi

41 min - Piłkarze z Nowego Sącza są już myślami chyba w szatni

40 min - Fantastyczny rajd Madejskiego prawą stroną, dośrodkowanie i niepilnowany Zakrzewski głową zdobywa drugą bramkę!!! Jest 2:0 dla Miedzi!!

39 min - Sandecja cofnęła się do obrony i liczy na kontry, jednak jak na razie nie wiele mieli groźnych sytuacji

38 min - Kolejna szansa Miedzi. Łobodziński znów do Zakrzewskiego, ale broni Cabaj

36 min - Piłkarze Sandecji chyba nie do końca wiedzą co się dzieje przez ostatnich kilka minut, zupełny brak koncentracji

35 min - Grzegorzewski przyjmuje piłkę w polu karnym, uderza ... gol! Jednak sędzia wcześniej sygnalizował zagranie ręką, bramka nie zostaje uznana. Nadal 1:0

34 min - Madejski uderza z lewej nogi ... kilka metrów obok bramki Cabaja

33 min - Goście zupełnie pogubili się po stracie bramki

32 min - Nowacki uderza! Mogło być 2:0, jest tylko róg

31 min - Madejski do Łobodzińskiego, ten wysoko do Zakrzewskiego ... Zaki uderza głową i jest 1:0 dla Miedzi!!! Wspaniałe dośrodkowanie byłego reprezentanta kraju!

30 min - Po początkowej przewadze Miedzi nie ma już ani śladu, mecz się wyrównał

28 min - Faul za faulem, sędzia uspokaja piłkarzy. I kolejny, jeden z piłkarzy Sandecji pada około 30 metrów od bramki Miedzi. Będzie rzut wolny i olbrzymia szansa dla gości. Żółta kartka dla Woźniczki, a Burkhardt uderza prosto w mur

26 min - Zmiana w Miedzi. Grzegorzewski za Wołczka

25 min - Świetnie Miedź, Madejski pędził lewą stroną, ale nieco za mocne dośrodkowanie

24 min - Kolejna próba gości, ale niedokładne podanie Wilczyńskiego

23 min - Aut dla Sandecji na wysokości pola karnego Miedzi, głęboka wrzutka, ale podopieczni Baniaka wyjaśniają

22 min - Kontra gości, Wiśniewski do Burhardta, ale jego strzał powstrzymał Kasperkiewicz

19 min - Kolejna próba gości, ale podanie Wiśniewskiego zatrzymane

17 min - Zakrzewski uderza sytuacyjną piłkę z 11 metrów .. nad bramką

15 min - Kopanina w polu karnym Sandecji, ale piłkarze z Nowego Sącza w końcu wyjaśniają

12 min - Łobodziński gubi piłkę w środku pola, na bramkę Miedzi pędzi Wiśniewski, ale legniczanie wyjaśniają

10 min - Mróz brutalnie potraktował Łuszkiewicza

9 min - Świątek w miejsce Kosiorowskiego. Pierwsza zmiana. Tymczasem Wiśniewski złapany na pozycji spalonej.

8 min - Fantastyczna piłka do Burhardta, ale zabrakło mu zimnej krwi w polu karnym i piłka dla Miedzi

6 min - Kosiorowski ucierpiał w starciu z jednym z zawodników Miedzi, potrzebna jest pomoc medyczna. Konieczna będzie zmiana.

5 min - Z narożnika Łuszkiewicz, na nogę do Nowackiego, zawodnik Miedzi uderza z woleja, stojąc na 16. metrze. Nowacki huknął tuż nad bramką

4 min - Miedź zaczęła z wysokiego C, rożny dla podopiecznych Bogusława Baniaka ... raz jeszcze rzut rożny

3 min - Łobodziński do Łuszkiewicza, ten na głowę do Zakrzewskiego .... słupek! Snajper Miedzi miał 2 metry do bramki! Powinno być 1:0

1 min - Daleka piłka na Madejskiego ... zdecydowanie za daleka. Od bramki rozpoczyna Cabaj

Mamy pierwsze rozstrzygnięcie w tym dniu, mecz rozpoczną piłkarze z Legnicy.

Piłkarze już pojawili się na murawie. Zaczynamy za kilkadziesiąt sekund.

Jak na razie na trybunach zasiadło ponad 2 tysiące kibiców, ale to jeszcze nie koniec, przed kasami wciąż czeka sporo chętnych.

Warta Poznań 2-2 Cracovia

Trybuny powoli się zapełniają, jest też kilkudziesięcioosobowa grupa fanów z Nowego Sącza.

Składy obu drużyn:

Miedź: Ptak - Zasada, Bany, Woźniczka, Wołczek, Kasperkiewicz, Łobodziński, Łuszkiewicz, Madejski, Zakrzewski, Nowacki. Rezerwowi: Bledzewski, Tanżyna, Alexandre, Hempel, Lenkiewicz, Grzegorzewski, Mowlik. Trener: Bogusław Baniak

Sandecja: Cadaja - Makuch, Kowalski, Szymura, Wilczyński, Petran, Burkhardt, Mróz, Szeliga, Wiśniewski, Kosiorowski. Rezerwowi: Zwoliński, Kowalski, Danek, Świątek, Leśniak, Młynarczyk, Szczepański. Trener: Jarosław Araszkiewicz

Sędziowie: Artur Aluszyk (G), Artur Gonera, Marek Arys. Sędzia techniczny: Konrad Aluszyk

Zawodnicy obu drużyn już prowadzą rozgrzewkę. Nad Legnicą świeci słońce, kibice powoli schodzą się na stadion.

Piłkarze wybiegną na murawę o godzinie 12:15, kwadrans wcześniej poznacie składy obu drużyn.

Bogusław Baniak powiedział przed meczem:
– Statystycznie to zespół podobny do nas. Też zdobyli 9 punktów i grają dobrze na wyjazdach. Natomiast my bardzo chcemy wygrać i zacząć budować serię, po której będzie można nasz stadion nazwać legnicką twierdzą – mówi trener Miedzi.