Wybierz region

Wybierz miasto

  W Legnicy powstają aż cztery wielkie galerie handlowe

  Autor: Ewa Szczecińska

  2005-11-24, Aktualizacja: 2005-11-24 12:35 źródło: Polska Gazeta Wrocławska

  Miasto upodabnia się do Wrocławia. Osiedle Kopernika wzbogaci się o centrum rozrywki. Koło Rynku powstają już dwie wielkie galerie handlowe. Na ul. Chojnowskiej widać prace przy budowie kolejnego gmachu ze sklepami ...

  Miasto upodabnia się do Wrocławia. Osiedle Kopernika wzbogaci się o centrum rozrywki. Koło Rynku powstają już dwie wielkie galerie handlowe. Na ul. Chojnowskiej widać prace przy budowie
  kolejnego gmachu ze sklepami

  W błyskawicznym tempie buduje się drugi w mieście market Lidl. Sklep przy ul. Chojnowskiej ma być inny niż setki punktów tej sieci w Polsce. Pierwsze zakupy zrobimy przed świętami Bożego Narodzenia.
  –- Projekt złożony przez inwestora nie pasował do pozostałych budynków na tej ulicy. Udało nam się wymusić zmianę planu. Sklep będzie miał dwie kondygnacje, a zimne, betonowe mury zastąpi klinkierowa elewacja, co poprawi jego estetykę – mówi Ryszard Białek, zastępca prezydenta Legnicy.
  Zaparkują na dachu
  W centrum miasta powstają aż trzy nowe galerie handlowe. W miejscu, gdzie miało być multikino (ul. Chojnowska/Jagiellońska), rozpoczęto budowę centrum handlowego. W kilkupiętrowym budynku na najwyższej kondygnacji powstanie parking na kilkadziesiąt aut. Mieszkanki centrum będą też miały blisko punkt odnowy biologicznej i urody, a panów ucieszy wiadomość o wynajęciu powierzchni dużemu dealerowi sprzętu rtv. Najbliższy taki sklep był na wrocławskich Bielanach. Inwestor planuje otwarcie w kwietniu 2007 roku.
  Schodami w górę
  Firmowe sklepy, trzy restauracje i kilka kawiarni obiecuje w przebudowanym na galerię Megasamie Jan Mroczka. Będą ruchome schody i windy. To prawdopodobnie pierwszy tak duży sklep dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
  – Budujemy obiekt na miarę XXI wieku, w którym będą nie tylko sklepy dobrych marek, ale też stoiska dla legnickich handlowców, którzy przedtem wynajmowali powierzchnię w tym budynku. Wierzymy, że uda się pogodzić interesy. Chcemy otworzyć centrum w sierpniu przyszłego roku – wyjaśnia legnicki inwestor.
  Rok później planuje otwarcie inna galeria. Powstaje obok sądu przy ul. Złotoryjskiej. Tam znajdziemy kilkadziesiąt lokali dla firm i sklepów. Będzie to kolejny kolos branży handlowej. Inwestor chce skusić klientów ofertą centrum odnowy biologicznej.
  – Zamierzamy robić rozeznanie, w jakiej branży jest luka na rynku. Jeśli nie będzie chętnych do wynajmowania sklepów, powstaną również biura – zapowiada Borys Pudelewicz.
  Konkurencja bez protestów
  Inwestorzy budują, lokalni handlowcy milczą. Żadne stowarzyszenie nie złożyło protestu w sprawie planowanych inwestycji.
  – Sklepy, które powstaną w galeriach, zatrzymają klientów w Legnicy. Ludzie przestaną jeździć na zakupy do Wrocławia, bo będą mogli kupić np. markowe ubrania na miejscu. Czy to zagrożenia dla drobnych kupców? Na pewno trzeba będzie dostosować ceny do tych, jakie proponuje konkurencja – dodaje Ryszard Białek.

  Sonda

  Czy MSPR Siódemka Miedź Legnica utrzyma się PGNiG Superlidze?

  • tak, mamy mocny skład i doświadczonego trenera (69%)
  • nie, kryzys wciąż nas nie opuścił (15%)
  • nie wiem (15%)